Yönetim

Yönetim Kurulu

photo

Cihat Ertürk

Pozisyon: Finans Direktörü
Cihat Ertürk, Sakarya Üniversitesi Bilgisayarlı Muhasebe ve Vergi Uygulamaları bölümünde ön lisansını tamamladı. Sakarya Üniversitesi İktisat bölümüne 1999 yılında dikey geçiş hakkı kazanarak 2002 yılında İktisat bölümünden mezun olarak lisansını tamamladı. 2003 yılında LES sınavında başarılı olarak Sakarya Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Maliye Anabilim Dalı’nda yüksek lisans yapmaya hak kazandı. 2004-2005 yıllarında İngilizce yabancı dili ve bilgisayar uzmanlık eğitimleri aldı. 10 yıllık muhasebe uygulamaları deneyimine sahip olan Ertürk, 2005 yılında Serbest Muhasebeci Mali Müşavir unvanını almaya hak kazandı. 01.01.2007 tarihinden itibaren aktif olarak Bahçelievler, İstanbul’da mali müşavirlik yapmaktadır. Birçok firmanın kuruluş, tasfiye, genel kurul vb. işlemlerini tamamlamış, muhasebe süreçlerinde aktif görev almıştır. Yüksek Lisans eğitimini tamamlamış olan Ertürk, firmalarda mali danışmanlık ve yönetim danışmanlığı yapmaktadır. Internet adresinden güncel bilgiler verip online olarak müşterilerine hizmet sunmakta ve danışmanlık yapmaktadır.
Daha fazlası
photo

Suray Vatan

Pozisyon: Mühendislik ve Tasarım Direktörü
Süray Vatan, Mekanik/Üretim Mühendisliği geçmişine sahiptir ve tasarım, imalat ve üretim için gerekli olan son teknikler ve teknolojileri kullanarak iş yapma bilincini her zaman geliştirmiştir. Sürekli gelişen iş yönetiminin yanı sıra iletişim becerileri, endüstriyel eğilimlerini keskin bir farkındalık ile geliştirmiştir. Tasarım, mühendislik ve imalat alanlarındaki 13 yıllık deneyim ile çoklu disiplinleri ve birbiri içine geçmiş endüstrilerdeki çalışmaları bütünleştirerek yenilikleri çıkarabilecek mükemmel bir adaydır.
Daha fazlası
photo

Dr. Kayhan Yalçı

Pozisyon: Teknoloji Direktörü
Dr. Kayhan Yalçı, İstanbul Teknik Üniversitesi Kimya Metalurji Fakültesi mezunudur. Malzeme Bilimi dalında İTÜ’de yüksek lisans ve Oxford Üniversitesi’nde doktora yapmıştır. 1987 yılından beri İngiltere’de ikamet etmekte ve mühendis danışman, serbest araştırmacı bilim adamı, İngilizce ve Türkçe dillerinde serbest çevirmen ve teknik editör olarak uzun yıllar deneyimi vardır. İTÜ Kimya Metalurji Fakültesi’ni bitirdikten sonra yine İTÜ’de hızlı katılaşma üzerine yüksek lisans ve Oxford Üniversitesi’nde doktora yaptı. Doktora çalışmaları sırasında Oxford Üniversitesi’nde iki adet yüksek mukavemetli düşük alaşımlı çelik geliştirdi. Bu çelikler şu anda Kuzey Buz Denizi’ndeki petrol platformlarında BP tarafından kullanılmaktadır. Tüm eğitim yaşamı boyunca teknik çevirmenlik yapan Dr. Kayhan Yalçı, eğitimini tamamladıktan sonra da profesyonel olarak çevirmenliğe devam etti. Bugün hem teknik hem de teknik dışı konularda Birleşik Krallık ve ABD’de 200’den fazla çeviri ajansıyla çalışmaktadır. Black&Decker, Motorola, Ford, BP, Shell, GoodYear, Toyota, Panasonic, Hilton Hotels ve daha pek çok firma çeviri hizmeti verdiği şirketler arasındadır. İngilizce ve Türkçe dillerinde çeviride GRI sürdürülebilirlik raporları, ekoloji, çevre, malzeme bilimi, metalurji, su ve atık su arıtma, mikrobiyal uygulamalar ve tarım konularında uzmandır. Dr. Kayhan Yalçı, özellikle çevre konularına büyük ilgi duymakta ve bu alanda ABD’deki BPI firmasıyla birlikte özel araştırmalar da yapmaktadır. Bu kapsamda: • Türkiye’de ilk defa peyniraltı suyunun protein ve laktozunu birbirinden ayırıp konsantre edebilen Membran separasyonu cihazını Türkiye’de üretti. • Kars’ta AB fonlarından yararlanarak peyniraltı suyundan protein tozu ve alkol üreten bir fabrika kurdu. • Türkiye’de tarımda ilke defa yararlı/etkin mikroorganizmaların kullanılmasını sağladı ve uygulama yöntemlerini geliştirdi. Tarımsal üretimde kimyasal gübre ve pestisit kullanmaksızın sadece organik mikrobiyal gübre ve kompost kullanarak verim artışı sağladı. • Yararlı mikro organizmaları kullanarak, başta mutfak atıkları olmak üzere her türlü organik maddeden tarımsal girdi elde edilmesini sağladı. Dr. Kayhan Yalçı, 1993-1994 yıllarında Marmara Üniversitesi’nde yardımcı doçentlik ve TÜBİTAK’ta teknik danışmanlık görevlerinde bulundu. 1995 yılında Leeds Üniversitesi’nde Malzeme Bilimi alanında doktora sonrası araştırmacı olarak biyomedikal malzemeler üzerine çalıştı. Evli ve iki yetişkin kız babasıdır.
Daha fazlası

Danışma Kurulu

photo

M. Sc. Noyan Sancar

Pozisyon: Proje Yönetimi / Yapı Sektörü
Noyan Sancar Tarsus Amerikan Koleji’ni (1963) ve Robert Kolej Yüksek Okulu İnşaat Mühendisliği bölümünü (1968) bitirerek meslek yaşamına başladı. Bechtel Hydro’nun yönettiği DSI için su kaynakları planlaması çalışması ve askerlik döneminden sonra Boston ABD’de, Northeastern Üniversitesinde Çevre Mühendisliği yüksek lisans eğitimini tamamladı (1973). 1992 yılına kadar Ece İnşaat A.Ş. Genel Müdür Yardımcısı ve Genel Müdürü olarak Libya’daki önemli atık su arıtma tesisi ve kentsel altyapı tesislerinin tasarım ve yapımını yönetti. Uluslararası bağımsız müşavir mühendislik kuruluşu olan ARUP’un Türkiye şirketinin Yardımcı Direktörü ve danışmanı olarak çok sayıda sanayi tesisinin ve özellikle ileri teknolojiye sahip fabrikalar, yollar, ofis binaları, konser, konferans salonlarının ve de tarihi binaların restorasyon, güçlendirmesinin tasarımını ve inşaat yönetimini yürüttü. Halen de serbest proje yönetim danışmanı olarak yatırımcıların, mimarlık, mühendislik ve inşaat firmalarının önemli projelerini yönetmeye devam etmektedir. Türkiye Yeşil Binalar Konseyi (ÇEDBİK), İstanbul Proje Yönetim Derneği (İPYD), Uluslararası Proje Yönetim Enstitüsü (UPYE), İMO Sürdürülebilir Kalkınma Komitesi ve Sürdürülebilirlik Akademisi’nin Geleceğin Veri Merkezleri Planlama Komitesi gibi mesleki örgütlerde etkin görev almakta olup, ayrıca İngiltere merkezli dünyanın en büyük mesleki eğitim kuruluşu olan The Knowledge Academy International Ltd.’nin akreditasyonuna sahip olarak Birleşmiş Milletler Kalkınma Örgütü’nün (UNDP) dünyanın çeşitli ülkelerinden İstanbul’a gelen proje yöneticilerine Sözleşme Yönetimi eğitimi vermektedir. Aynı zamanda Çevre ve Orman Bakanlığı’nın EKB Uzmanı sertifikası ve Bayındırlık Bakanlığı’nın Binaların Deprem Güçlendirmesi sertifikasına sahiptir. 49 yıllık meslek yaşamında hem tasarım hem de uygulama alanlarında hep yenilikleri takip etmiş ve halen de etmeye devam etmektedir. Sosyal hizmet etkinlikleri kapsamında bir Uluslararası Rotary üyesi olarak toplum ve meslek hizmetleri faaliyetlerinde rol almaktadır. Resim sanatçısı olan eşi Nadire ile evli olup, oğlu Makine Mühendisi, MBA Adnan Tolga, gelini ve torunu bulunmaktadır.
Daha fazlası
photo

Dr. Hüdai Kara

Pozisyon: Ar-Ge, Döngüsel Ekonomi ve Sürdürülebilir Kalkınma
Dr. Hüdai Kara iklim değişikliği stratejileri, karbon ve enerji yönetimi, düşük karbon ve sürdürülebilir teknolojiler, yenilenebilir enerji, yaşam döngüsü değerlendirmesi, atık yönetimi, araştırma ve geliştirme konularında metalürji ve malzemeden kimya ve enerji endüstrilerine uzanan sanayi dallarında 15 yılı İngiltere'de olmak üzere toplam 20 yılı aşan bir deneyime sahiptir. İngiltere merkezli Metsims Sustainability Consulting ve İstanbul merkezli Metsims Eğitim ve Danışmanlık firmalarının kurucu ortağı ve yöneticisidir. Malzeme bilimcisi olan Dr. Hüdai Kara, yurtdışında yeni teknolojilerin tekno-ekonomik ve çevresel performans değerlendirmesi ile bilinir. Yaşam Döngüsü Değerlendirmesi (LCA) düşüncesini Türkiye'ye getiren bilim insanıdır. Akademisyenler dahil onlarca katılımcıya eğitmenlik yaparak ve uluslararası onaylı 100'e yaklaşan LCA çalışması, birçok ürüne aldığı Çevresel Ürün Beyanı (EPD) belgeleri ile temiz üretimin gelişimine öncülük etmektedir. "Türkiye için Entegre Bina Tasarımı Değerlendirmesi Raporu ve Uygulama Kılavuzu” yazarlarından olan Dr. Hüdai Kara'nın uluslararası hakemli dergilerde yayınlanmış 15, AB ve İngiliz Hükümeti adına gelecek enerji ve ulaşım teknolojilerinde kritik hammadde ve malzemeler konularında hazırlanmış raporları vardır. Kendisi, AB araştırma ve geliştirme çerçeve programları olan Horizon 2020 (FP7 NMT, Env.), Eureka, Eurostars ve Eko-inovasyon proje değerlendirmelerinde düzenli olarak hakemlik görevi yapmaktadır. Dr. Hüdai Kara, İTÜ lisans ve yüksek lisans, Oxford Üniversitesi malzeme bilimleri doktora derecelerine sahiptir. Kendisi International EPD System teknik komite, İngiltere Malzeme Enstitüsü, İngiltere Yenilenebilir Enerji Derneği üyesi, Construction Products Europe destekli ECO Platform kurucu üyesi ve ÇEDBİK Türkiye Çevre Dostu Binalar Derneği Malzeme komitesi başkanıdır.
Daha fazlası
photo

Doç. Dr. Osman Devrim Elvan

Pozisyon: Uluslararası Çevre Hukuku
İstanbul Üniversitesi Orman Fakültesi Çevre ve Orman Hukuku öğretim üyesi olan Doç. Dr. Osman Devrim Elvan, 1976 yılında Ankara’da doğmuştur. İlkokul, ortaokul ve lise eğitimini Ankara’da tamamlamıştır. Elvan, İstanbul Üniversitesi Orman Fakültesi Orman Mühendisliği bölümü ve Yeditepe Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunudur. Elvan, yüksek lisans ve doktorasını İstanbul Üniversitesi Fen Bilimleri Çevre ve Orman Hukuku programında tamamlamıştır. İstanbul Üniversitesi Orman Fakültesi, İTÜ Çevre Mühendisliği ve Yeditepe Hukuk Fakültesinde, Orman, Çevre, Yaban Hayatı ve Ormancılık Meslek Hukuku konularında lisans, yüksek lisans ve doktora dersleri vermektedir. Elvan, İstanbul Üniversitesi Orman Fakültesi Fakülte Kurulu üyeliğinin yanı sıra, TMMOB Orman Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi II. Başkanı, Belgrad Ormanı Koruma Derneği Yönetim Kurulu üyesi, Sarıyer Kent Konseyi üyesi, IUFRO Çevre ve Orman Hukuku Seksiyonu üyesi, Avrupa Ormancılar Meclisi üyesi ve Avrupa Ormancılar Birliği üyesi, Uluslararası Ormancılık Öğrencileri Birliği İstanbul/Türkiye danışmanıdır. Doç. Dr. Osman Devrim Elvan’ın orman, çevre, yaban hayatı, maden ve su hukuku konularında ulusal ve uluslararası birçok bilimsel yayını bulunmaktadır.
Daha fazlası

Akademik Kurul

photo

Prof. Dr. Arif Hepbaşlı

Pozisyon: Sertifikalı Enerji Yöneticisi / Enerji Sistemleri Mühendisliği Bölüm Başkanı – Yaşar Üniversitesi
Prof. Dr. Arif Hepbaşlı, 10 yıllık sanayi deneyimiyle Ege Üniversitesi’ne üç farklı şirkette yürütülen projelerin baş mühendisi olarak kariyerine devam etti. 1997-2000 yılları arasında Ege Üniversitesi Güneş Enerjisi Enstitüsü Müdür Yardımcılığı ve 2000-2001 yılları arasında EBİLTEM (Ege Üniversitesi Bilim Teknoloji Uygulama ve Araştırma Merkezi) Müdür Yardımcılığı görevlerinde bulundu. 2004-2005 yılları arasında Kanada Ontario Teknoloji Enstitüsü'nde ve 2010-2012 yılları arasında Suudi Arabistan Kral Saud Üniversitesi'nde Misafir Profesör olarak çalıştı. Dr. Hepbaşlı'nın uzmanlığı enerji ile ilgili sistemlerin, enerji verimliliği ve yönetiminin enerji, ekserji, ekserojekonomik ve ekserel çevre analizleri ve değerlendirmeleriyle, sürdürülebilir şehirlerin enerji verimliliğini ve yönetimini, binalardaki ekserji temelli performans değerlendirmesini, toprak kaynaklı ve su kaynaklı ısı pompalarını kapsıyor. Bu zaman kadar 645'in üzerinde makale yayınlamış olan Prof. Dr. Hepbaşlı, aynı zamanda sertifikalı endüstriyel enerji yöneticisidir. Ulusal ve uluslararası bazda çeşitli kitaplar ve kitap bölümleri yazmış, birçok prestijli enerji ile ilgili derginin Uluslararası Danışma Kurulu üyesi ve Enerji Mühendisliği Dergisi (ASCE) Yardımcı Editör olarak görev yapmaktadır. Birçok endüstriyel projelere hakemlik eden Prof. Dr. Hepbaşlı, 2014 yılından itibaren Horizon 2020 Program Komitesinin Enerji Konfigürasyonunun Türk uzmanlarından biri ve 16 Şubat 2017'den bu yana Türkiye Bilimler Akademisi (TUBA) Enerji Çalışma Grubu üyesidir.
Daha fazlası
photo

Prof. Dr. Alpagut Kara

Pozisyon: Seramik Araştırma Merkezi Direktörü – Anadolu Üniversitesi
Prof. Dr. Alpagut Kara 1967 yılında Sinop’ta doğmuştur. 1998 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi, Metalürji Mühendisliği bölümünden lisans, 1991 yılında Leeds Üniversitesi, Mühendislik Seramikleri programından yüksek lisans ve 1999 yılında Bath Üniversitesi, Malzeme Bilim ve Mühendisliği bölümünden doktora unvanını almıştır. Kendisi 1999 yılından beri Anadolu Üniversitesi, Malzeme Bilimi ve Mühendisliği bölümünde öğretim üyesi olarak görev yapmaktadır. Ulusal ve uluslararası dergi ve kongrelerde 80 civarı bilimsel yayını bulunmaktadır. Akademik hayatı dışında sanayi ile çok yakından ilgilenen ve çalışan Prof. Dr. Alpagut Kara, 2007-2010 yılları arasında bir teknopark şirketi olan Seramik Araştırma Merkezi A.Ş.’nin Ar-Ge Koordinatör Yardımcısı, 2010 yılından itibaren de Ar-Ge Koordinatörü olarak görev yapmaktadır. Kendisi, ileri teknoloji seramik ve kompozitleri geliştirilmesi üzerinde faaliyet gösteren MDA İleri Teknoloji Seramikleri Ltd. Şti. kurucu ortağıdır. 2010 yılından beri Türk Seramik Derneği (TSD) Yönetim Kurulu, 2011 yılından beri Türk Seramik ve Refrakter Üreticiler Derneği (SEREF) Yönetim Kurulu ve 2010 yılından beri de TSE:MTC 10 Seramik Karolar ayna komite üyeliği olan Prof. Dr. Alpagut Kara, evli ve iki kız çocuğu babasıdır.
Daha fazlası
photo

Doç. Dr. Gökçen A. Çiftçioğlu

Pozisyon: Kimya Mühendisliği – Marmara Üniversitesi
Marmara Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Kimya Mühendisliği bölümü öğretim üyesi olan Doç. Dr. Gökçen Alev Çiftçioğlu, 1979 yılında Amerika'da doğmuştur. İlkokul eğitimini Amerika'da, ortaokul ve lise eğitimini İstanbul'da tamamlamıştır. Çiftçioğlu, Yıldız Teknik Üniversitesi Kimya Metalürji Fakültesi Kimya Mühendisliği bölümü mezunudur. Yüksek lisanslarından birini ve doktorasını İstanbul Teknik Üniversitesi Fen Bilimleri Kimya Mühendisliği ve ikinci yüksek lisansını İstanbul Teknik Üniversitesi Fen Sosyal Bilimleri İngilizce İşletme programlarında tamamlamıştır. Doç. Dr. Gökçen Alev Çiftçioğlu'nun yaşam döngüsü değerlendirilmesi, polimerizasyon kinetiğinin modellenmesi ve termodinamik hesaplamalar konularında ulusal ve uluslararası birçok bilimsel yayını bulunmaktadır. Marmara Üniversitesi Mühendislik Fakültesi, Kimya Sanayiinde Yaşam Döngüsü Değerlendirmesi, Kimya Mühendisliği Termodinamiği, Mühendislik Ekonomisi, Sürdürülebilirlik Yönetimi, Ekonomiye Giriş, İleri Ayırma Teknolojileri, İş Sağlığı ve Güvenliği konularında lisans, yüksek lisans ve doktora dersleri vermektedir.
Daha fazlası

Uluslararası Danışma Kurulu

photo

Prof. Luıs Braganca

Pozisyon: University of Minho
Luis Braganca İnşaat Mühendisliği bölümünde profesör, Yapı Fiziği ve İnşaat Teknolojileri Laboratuvarı’nda direktör ve Sürdürülebilir İnşaat ve Onarım Yüksek Lisans Direktörü’dür. Yüksek lisansı, doktorası ve inşaat mühendisliği vardır. İlgi alanları sürdürülebilir inşaat gelişimi (değerlendirme araçları, yaşam döngüsü analizi ve sürdürülebilir teknolojiler oluşturma), bina akustiği ve binalarda enerjinin rasyonel kullanımıdır. Sürdürülebilir inşaat, bina termal performansı ve bina akustiği ile ilgili ulusal standartlaştırma çalışmalarında aktif rol almaktadır. Çeşitli uluslararası ve ulusal araştırma projelerini koordine etmekte ve bunlara katılmaktadır. Kitap, kitap bölümleri, ulusal ve uluslararası konferanslardaki ulusal ve uluslararası dergilerindeki makaleleri içeren 200'den fazla yayının yazarı ve ortak yazarlarından biridir. Profesör Luis Braganca, Sürdürülebilir Yapı Çevresi için Uluslararası Girişim’in (iiSBE) Başkanı, Avrupa Yapısal Çelik Konstrüksiyon Topluluğu’nun (ECCS TC14) Çelik Konstrüksiyonunun Sürdürülebilirlik ve Eko-Verimliliği Teknik Komitesi Başkanı, iiSBE Eğitim Komitesi Başkanı ve Portekiz iiSBE Dernek Yönetim Kurulu Direktörüdür. (CEN / TC350 İnşaat işlerinin Sürdürülebilirliği) Ar-Ge ve standardizasyonunda yer almaktadır. Avrupa İnşaat Teknolojileri Platformu (ECTP) dahilindeki Portekiz İnşaat Teknolojileri Platformu'nun ve COST Domain “Ulaşım ve Kentsel Kalkınma” Komitesi’nde Portekiz’in temsilcisidir.
Daha fazlası
photo

Nıls Larsson

Pozisyon: iiSBE Direktörü
Mimar olan Nils Larsson, uluslararası kar amacı gütmeyen bir organizasyon olan Sürdürülebilir Yapı Çevresi için Uluslararası Girişim (the International Initiative for a Sustainable Built Environment-iiSBE)’nin Yönetici Müdürüdür. 1990'lı yıllarda, Kanada Hükümeti için yüksek performanslı binalar için bir program geliştirdi ve yönetti. Bu program, entegre tasarım sürecinin (integrated design process-IDP) benimsenmesini sağladı. 2008 yılından beri, bölgesel ve küresel Sürdürülebilir Yapı (SB) konferanslarını koordine ederken uluslararası ortakları (CIB, iiSBE, UNEP ve FIDIC) temsil etmiştir. Larsson, Küresel Sürdürülebilir Yapı konferans etkinlikleri ile birlikte yüksek performanslı binaları öne çıkarmavı hedefleyen uluslararası proje Sürdürülebilir Bina Mücadelesi'nin organizatörüdür. Aynı zamanda, binaların sürdürülebilirlik performansını değerlendirmek için bir sistem olan SBTool'un ana geliştiricisidir. Şu anki faaliyetleri, SB Mücadelesi sürecinin yönetimi, ve UNDP ve Türkiye Enerji Bakanlığı ile Türkiye’deki Entegre Tasarım Süreci (Integrated Design Process-IDP) kılavuzunun geliştirilmesi amaçlı anlaşmanın yapılması odaklıdır. Nils Larsson, sürdürülebilir binalarla ilgili konferanslara sıkça davet edilen bir konuşmacıdır ve Kanada Kraliyet Mimarlık Enstitüsü'nün bir üyesidir.
Daha fazlası
photo

Sven-Olof Rydıng

Pozisyon: ECO Platform Yönetim Kurulu Başkanı / EPD International Direktörü
Sven-Olof Ryding, Uppsala Üniversitesi’nde Sistem Ekolojisi alanında doçent olarak görev yapmaktadır. Aynı şekilde Linkoping Üniversitesi’nde doçentlik ve İsveç Çevre Araştırma Enstitüsü’nde Araştırma Başkanlığı ve Bölüm Başkanlığı görevlerinde bulunmuştur. İsveç Çevre Yönetimi Konseyi’nde Direktör, İsveç Şirketler Konfederasyonu’nda ise kıdemli çevre danışmanı olarak çalışmıştır. Gerek Avrupa Birliği gerekse Birleşmiş Milletler’de sürdürülebilir kalkınma ile ilgili birçok uluslararası işbirliği çalışmaları gerçekleştirmiştir. Halen inşaat malzemelerinin çevresel etkileri ile ilgili belgelendirmelerin gelişimini amaçlayan ECO Platformun Yönetim Kurulu Başkanıdır.
Daha fazlası

Ekip

photo

Ceren Yazıcı

Pozisyon: M. Sc. – Sürdürülebilirlik Uzmanı
Ceren Yazıcı, SÜRATAM’da sürdürülebilirlik uzmanıdır. Kaynak verimliliği, düşük karbon emisyonlu sürdürülebilir teknolojiler, karbon ayak izi ve yönetimi, yaşam döngüsü değerlendirmesi, yenilenebilir enerji, enerji verimliliği, atık yönetimi, ürünlerin çevresel profilleri konularında bilgi sahibidir. İsveç Merkezli The International EPD System’in Türkiye’deki merkezi olan EPD Turkey’de yetkili kişidir ve EPD belgelerinin sisteme kaydedilmesi ve yayınlanmasından sorumludur. Sürdürülebilir kalkınma ile ilgilenmekte ve Ar-Ge aktiviteleri üzerine çalışmaktadır. Ceren, Yüksek lisansını Çevresel Teknoloji birimi Sürdürülebilir Teknoloji ve İşletme ana dalı üzerine, Finlandiya’daki Lappeenranta Teknoloji Üniversitesi’nde tamamladı. Ana dalı ile birlikte, Biyoenerji Teknolojisi, ve Yenilenebilir Enerji ve Enerji Verimliliği yan dallarını da tamamladı. Yüksek lisans tezini Türkiye’nin enerji sektöründeki sürdürülebilirlik zorlukları ve bu zorluklara solar enerjinin etkisi üzerine yazdı. Lisans eğitimini Özyeğin Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nde tamamlayan Ceren, İstanbul Saint Joseph Fransız Lisesi mezunudur.
Daha fazlası