SÜRATAM ve Yurtbay Seramik Bir İlke Daha İmza Attı!

 

Yarım yüzyıl önce, Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Yurtbay’ın Zonguldak’ta tuğla, kiremit üretimi ile başlayan girişim serüveni, 1995 yılında Eskişehir’de Yurtbay Seramik Fabrikası’nın kuruluşuyla ulusal çapa ulaştı. Bugün Yurtbay Seramik 700.000 m2 açık ve 100.000 m2 kapalı alanda süren üretim 20.000.000 m2/yıl kapasitesine sahiptir. Teknik granit, yer karosu, duvar karosu, geçmeli dijital karolar, küçük ebat karolar, yapı kimyasalları ve frit olmak üzere tüm ürünleri aynı tesiste, tek marka altında üreten ve temin eden Yurtbay Seramik, bu özelliğiyle rakiplerinden farklı bir niteliğe sahiptir.

“Önce kalite” anlayışıyla gelişen, saygın ve lider yerli markalar arasına giren Yurtbay; ülkemizdeki kesintisiz gelişiminin yanı sıra, dünyanın en büyük satış zincirlerinin işbirliği yaptığı, 50 ülkeye ihracat gerçekleştiren uluslararası bir markadır.

Yurtbay Seramik Bir İlke Daha İmza Attı!

Seramik sektöründe liderliğini sürdüren Yurtbay Seramik, yeniliklere ve sürdürülebilirliğe olan bağlılığını Türkiye’de ilk; SÜRATAM tarafından sağlanmış, MAS Certified Green® tarafından aldıkları sertifikayla göstermiş oldu. LEED tarafından akredite olmuş Amerika menşeli VOC emisyon test ve sertifika sistemi olan MAS Certified Green® artık Türkiye’de SÜRATAM güvencesiyle hizmet vermeye devam edecek.

 

MAS CERTIFIED GREEN®, yeşil bina sertifikalarından biri olup, LEED için zorunlu tutulan VOC emisyon testlerinin yapılması konusunda akredite olmuş bir programdır. Bu bağlamda MAS CERTIFIED GREEN®, LEED V4’te yer alan İç Mekan Kalitesi (IEQ) başlığından elde edilecek muhtemel puanların yaklaşık %20’sini kazanılmasını sağlamaktadır. MAS CERTIFIED GREEN®, piyasada düşük VOC emisyonlu ürünlerin tanınmasını sağlayan tescilli bir markadır. Dünyaca ünlü yüzlerce marka ürünleri MAS CERTIFIED GREEN® tarafından test edilmiştir. MAS CERTIFIED GREEN®, Türkiyede’ki inşaat malzeme üreticilerinin VOC emisyon test ihtiyacına kapsamlı şekilde karşılamaktadır.

 

 

 

 

Yurtbay Seramik, sürdürülebilirlik yolunda gösterdiği hassasiyeti bir kez daha yinelemiş oldu. Temelde üç ana grup üründe (duvar, porselen ve seramik karo) oluşan Uçucu Organik Bileşenler (VOC) ‘in testini yaptıran Yurtbay Seramik, testlerden başarıyla geçip sertifikalarını aldı. Bu testlerle Yurtbay Seramik’in duvar, porselen ve seramik karoları LEED yeşil bina sertifikasının alınması sırasında puan sağlarken, iç mekan hava kalitesini de arttırmayı başardı. LEED tarafından onaylanmış düşük emisyonlu malzemelerin testlerini yapabilecek sistemlerin isimlerine buradan ulaşabilirsiniz.

 

 

 

Yapılan VOC emisyon testleri “ASTM D5116 Standard Guide for Small-Scale Environmental Chamber Determinations of Organic Emissions from Indoor Materials/Products” ve “California Department of Public Health (CDPH) Standard Method for the Testing and Evaluation of Volatile Organic Chemical Emissions from Indoor Sources Using Environmental Chambers Version 1.2” standartlarına bağlı olarak tamamlanmıştır.

 

 

Bunun yanında MAS Certified Green belgesi sayesinde Yurtbay Seramik, California Department of Public Health (CDPH) ve Collaborative for High Performance Schools (CHPS) kriterlerinde de uyumluluk almış oldu. Yurtbay Seramik’in almaya hak kazandığı uygunluk sertifikalarına buradan ulaşabilir, MAS Certified Green hakkında daha fazla bilgi alabilmek için internet sitemizi buradan ziyaret edebilirsiniz. SÜRATAM olarak Yurtbay Seramik ile yürüttüğümüz bu süreci başarılı bir şekilde tamamlamaktan oldukça gurur duyuyoruz. Türkiye’de sürdürülebilirliğin daha geniş kitlelerce anlaşılabilmesi için büyük önem taşıyan bu çalışmada Türkiye’de ilk oldukları ve bizlere güvendikleri için Yurtbay Seramik’e şükranlarımızı sunuyoruz. Bu gibi çalışmaların yapı sektöründeki diğer firmalara da örnek olmasını diliyoruz.

Üyelerimize özel uygulayacağımız cazip teklifler ve detaylı bilgi için lütfen bizimle iletişime geçiniz.