SÜRATAM, EPD Turkey Belgelendirme Sistemini Yönetecek!

                    

Sürdürülebilir Üretim Ar-Ge ve Tasarım Merkezi (SÜRATAM), IVL-Swedish Environmental Institute ile yaptığı karşılıklı anlaşma ile EPD Turkey Çevresel Ürün Beyanları sistemine ev sahipliği yapacak. Dr. İlker Kahraman tarafından bir platform olarak kişisel çabalar ile yürütülen ve geliştirilen EPD Turkey, SÜRATAM sahipliğinde sanayinin ihtiyacı olan ürün belgelendirme faaliyetlerini yürütecek.

 

Dr. İlker Kahraman “EPD Turkey EPD Belgelendirme sisteminin SÜRATAM gibi sektörün içinde olan bir kurum tarafından yönetiliyor olması Türkiye için gerçek bir fırsattır.” yorumunu yaptı. The International EPD System altyapısı baz alınarak kurulan EPD Turkey, uluslararası pazarlarda geçerli İngilizce EPD belgelerinin yanından Türkiye’de gelişen yerel yeşil bina değerlendirme sistemlerini desteklemek amacıyla Türkçe EPD belgelerini de vermeye başlamıştır. Anlaşmaya IVL adına imza atan The International EPD System Direktörü Sven-Olof Ryding “İki yıl gibi kısa bir sürede bir EPD sistemi haline gelen EPD Turkey’in SÜRATAM çatısı altında daha hızlı gelişeceğini düşünüyoruz.” dedi.

 

EPD Turkey, belgelendirme hizmetlerini sadece Türkiye’de değil, Orta Doğu dahil Türkiye’ye komşu tüm ülkeleri kapsayacak şekilde sunacak.