Nisan Ayı Haber Bülteni

Orta Anadolu Denim de EPD Belgesi Sahibi Oldu!

Orta Anadolu, geçtiğimiz nisan ayında 4 denim ürününün EPD belgesini EPD Turkey aracılığı ile kayıt ettirdi.

The International EPD System ve EPD Turkey tarafından S-EP-01201 numarasıyla kaydedilen ve Luzon (7882), Ilocos (9046), Visayas (9595) ve Bicol (9595R) denim ürünlerini kapsayan ISO 14025 Tip 3 Çevre Etiketi olan EPD – Çevresel Ürün Beyannamesi belgesinin çalışmaları Nisan ayında tamamlandı ve yayınlandı. Orta Anadolu sürdürülebilir bir tekstil sektörü için çalışmalarına devam etmekte.

 

EPD ve MAS Certified Green® Destek Kapsamındaki Pazara Giriş Belgeleri’ne Dahil Edildi!

T.C. Ekonomi Bakanlığı‘nın yayınlamış olduğu “Destek Kapsamındaki Pazara Giriş Belgeleri” dokümanında bulunan belge, kurum ve kuruluş listesine MAS Certified Green® ile birlikte EPD belgesi de eklendi. Listede yer alan örgütler ile karşılarında belirtilen uluslararası nitelikteki diğer ülke pazarlarına girişi sağlayan belgelerin, 2014/8 sayılı Karar ile Uygulama Usul ve Esasları Genelgesi’nde yer alan bütün şartları taşıması durumunda destekleneceği açıklandı.

Kapsam dahilinde alınacak belgenin şartlara uyması durumunda yüzde 50’ye varan finansman desteği sağlanabileceği duyuruldu. Bu sayede, üreticilerin yurt dışı pazarına açılma maliyetleri büyük oranda azaltılmış oldu.

EPD Belgesi haberinin devami için tıklayınız.

MAS Certified Green® haberinin devamı için tıklayınız.

 

SÜRATAM.ORG yenilenen ara yüzü ile yayında!            

SÜRATAM, web sitesini yenileyerek ziyaretçileri için bilgiye erişilebilirliği üst seviyeye taşıdı. Faaliyet alanlarının görseller eşliğinde detaylı bir şekilde açıklandığı sitede, yönetim kadrosu ve paydaşlar hakkında da bilgiler bulunmakta. Proje ortaklarının proje süreçleri hakkında yorumlarının da bulunduğu SÜRATAM.ORG’dan sektörle ilgili haberler ve blog yazılarına da ulaşmak mümkün.