MAS Certıfıed Green® Artık Türkiye’de!

Kuruluşundan bugüne sürdürülebilirlik çalışmalarda Türkiye’nin öncü kurumu olan SÜRATAM, ülkemiz için büyük bir adım attı.
Amerikan menşeili MAS Laboratuvar tarafından oluşturulmuş MAS Certified Green®, üreticilerin değişkenleri anlamaları ve sertifikasyona aktif olarak katkıda bulunmaları için bilim tabanlı, şeffaf bir program olma özelliğine sahiptir. Dünyada 100’den fazla üretici ve 2500’den fazla çeşitli ürün sertifikasyona sahiptir.

Dünyaca ünlü LEED (Leadership in Energy and Environmental Design), BIFMA (The Building and Institutional Furniture Manufacturer’s Association) ve The Carpet & Rug Institute tarafından kabul görmüş iç mekanlardaki hava kalitesini ve emisyonlar ölçmek için kurulmuş bir test programıdır.


MAS Certified Green® Programı kapsamında test edilebilecek ürünler oldukça çeşitlidir. Bunlardan bazıları:

♦Yer ve duvar kaplamaları
♦ Halılar
♦ Mobilya ve oturma grupları
♦ Yalıtım malzemeleri
♦ Boyalar, cilalar ve kaplamalar
♦ Yapıştırıcılar
♦ Ahşap

SÜRATAM’ın Türkiye’de tek yürütücüsü olduğu MAS Certified Green® pek çok avantaja da sahiptir. Özellikle, ürünlerin son teknoloji araçların kullanıldığı bilimsel laboratuvarlarca test edilmesi, kamuya açık tamamiyle şeffaf bir sertifikasyon süreci sunmasından dolayı dünyada kabul görmüş bir sistem haline gelmektedir. Güvenirliliğinin yanında mimar, mühendis ve tasarımcılara düşük emisyonlu ürünlere ulaşma fırsatı sağlana MAS Certified Green®’nin sektöre yeni bir soluk ve vizyon getireceği görülüyor. MAS Certified Green®’nin süreçlere, ölçümleme çeşitlerine, avantajlarına ve özellikle son zamanlarda gündemde olan GreenGuard ile karşılaştırmasına ulaşmak için sitemizi ziyaret ediniz.