Koleksiyon Ürünleri TurCoMDat Veri Tabanına Eklendi!

Türkiye’de üretilen yeşil yapılar uyumlu yapı malzemelerinin çevresel performansını ortaya koyan ve Avrupa’da sayılı veri tabanları arasında yer alan Türkiye Yapı Malzemeleri Çevresel Performans Veri Tabanı – TurCoMDat, Koleksiyon Mobilya ürünlerine ofis mobilyaları bölümünde yer verdi. Koleksiyon, TurCoMDat veri tabanında yer alarak tüm dünya pazarlarına açılma fırsatını bulmanın yanında yeşil yapılarında vazgeçilmez mobilyası olduğunu ispatladı.

 

Dünyanın önde gelen markalarından, ülkemizin en büyük mobilya üretici ve ihracatçılarından olan Koleksiyon Mobilya, tüm ürünlerinin çevresel performansını ortaya koymak için oluşturduğu EPD Process Certification sistemi sayesinde birçok üründe EPD yayınlarını yapmaya devam ediyor. EPD Process Certification sistemi, Koleksiyon Mobilya gibi geniş ürün gamına sahip üreticilerin hızlı ve düşük maliyetli EPD Belgesi yayını yapmalarını olanak sağlıyor. Sektöründe global düzeyde bir ilk olan proje, Brüksel’de düzenlenen EPD Stakeholder Konferansı‘nda davetli konuşmacı sıfatıyla katılan Metsims Sustainability Consulting kurucusu Dr Hüdai Kara tarafından tanıtıldı. Böylelikle Koleksiyon markasının sürdürülebilirlik alanında yaptığı çalışmalarla farklı platformlarda yer almasına olanak sağlanmış oldu.

 

Şu ana kadar EPD Process Certification sistemiyle 30 üründe 30 adet EPD belgesi yayınlayan Koleksiyon, yeni piyasaya süreceği ürünleri de hızlı bir şekilde EPD belgesi almayı planlıyor. Yeni ürünler de TurCoMDat veri tabanında yer alacaklardır.