Koleksiyon Mobilya Sürdürülebilirlik Konusunda Sınırların Ötesinde!

Ülkemizin en büyük mobilya üreticisi ve ihracatçısı olan Koleksiyon Mobilya, sürdürülebilirlik çalışmalarına bir yenisini daha ekledi. Geniş ürün gamına sahip üreticilerin en hızlı ve düşük maliyetli EPD Belgesi çalışmasını yapabilmesine imkan sağlayan EPD Process Certification projesi, Koleksiyon Mobilya tarafından hayata geçirildi. Koleksiyon bu projesi ile, mobilya sektöründe global düzeyde bir ilke imza attı. Şu ana kadar EPD Process Certification sistemiyle 12 adet EPD belgesi yayınlayan Koleksiyon, yıl sonuna kadar 30 tane EPD çalışmasını tamamlamayı hedefliyor.

 

 

 

EPD Process Certification, EPD belgelerinin hazırlanması için kullanılacak LCA – YDD (Life Cycle Assessment – Yaşam Döngüsü Değerlendirmesi) çalışması ve doğrulanması prosedürü için gerekli olan zamanı en aza indirmektedir. EPD Process Certification ile, EPD belgelerini şirket kendi içinde hazırlayabilmektedir. EPD Process Certification sistemi kurulduktan sonra, bağımsız doğrulayıcı tarafından incelenir ve sistem doğrulaması yapılır. Böylelikle, her bir EPD belgesi yayınlanırken tekrardan doğrulanmasına gerek kalmaz. Bu süreç, üretici şirketlere hem zaman hem de maliyet tasarrufu sağlamaktadır.

Koleksiyon mobilyayı dünyada ilk defa yapılmış olan bu çalışma için tebrik ediyor, diğer üreticilere ve sektörlere örnek olmasını diliyoruz.