Hekim Yapı Fibercement Board EPD Belgesini Aldı!

 

Hekim Yapı, Avrupa normu EN 15804 uyumlu EPD belgesini fibercement board ürününe alarak yeniden sektördeki liderliğini sürdürmeye devam ediyor. Toplu kullanım alanlarında yanmazlık özelliği ve doğallığıyla prestijli projelerde tercih edilen HekimBoard fibercement doğal çimento levhalar; istenilen özel ebatlarda fabrikada boyutlandırılarak projede yerini almıştır. Bahçeşehir Okulları, Pendik Güzelyalı’da 2017-2018 eğitim ve öğretim döneminde hizmete girecek yeni kampüsünün cephe kaplamalarında A1 sınıfı yanmaz, sudan ve nemden etkilenmeyen, insan ve çevre dostu HekimBoard fibercement doğal çimento levhalarını kullandı.

 

Hekim Yapı EPD Belgesi Aldı.

Hekim Yapı Endüstrisi Sanayi ve Ticaret A.Ş. 2001 yılında Sn. Dr. Öner Hekim ve Sn. Nafiz HEKİM tarafından çimento esaslı cephe kaplama malzemesi üretmek hedefiyle kurulmuştur. Çalışmaların tamamlanmasının ardından dünyada bu amaçla kullanılan en gelişmiş ürünün fibercement levha olduğu görülerek yola bu hedefle devam edilmiştir. İlk üretim tesisinin kurulumuna 2001 yılında başlanmış, 2004 mayıs ayında ise tam kapasite ile üretime geçilmiştir.

HEKİM YAPI’nın 2011 yılında üç yeni yatırımı gerçekleşmiştir. Bunlardan ilki EPS ve taş yünü izolasyonlu sandviç panel tesisidir. Yıllık 4.000.000 m² üretim kapasitesine sahip bu tesiste 1250 mm en ve 16 m boya kadar farklı tip ve ölçüde çatı ve duvar panelleri üretilmeye başlanmıştır. Aynı tesiste taşyünü dolgulu pres panel üretimi de yapılabilmektedir.

HEKİM YAPI’nın ikinci yatırımı ise yıllık 500.000 m³ üretim kapasitesine sahip EPS (Genleştirilmiş Polistiren Köpük) tesisidir. Bu tesisle de yüksek kaliteye sahip beyaz ve karbonlu EPS blok, levha ve enjeksiyon ürünleri üretilmektedir. En son teknolojiye sahip olarak kurulmuş olan tesiste 2012 yılında kapasite artırma çalışmalarına başlanmış bulunmaktadır.

Üçüncü yatırım ise “EPS izolasyonlu prespanel” üretim hattıdır.

Tamamen öz sermaye ile kurulan Hekim Yapı Endüstrisi Sanayi ve Ticaret A.Ş., güçlü alt yapısı, konusunda uzman geniş kadrosu ve en önemlisi ülkemizin gelişmiş ülkeler arasında yer alabilmesi için durmadan çalışmak ve yeni teknolojiler konusunda öncü olmak misyonu ile ülkemizin geleceğe taşınmasında önemli rol üstlenen kuruluşlardan biri olmaya devam edecektir.