EPD Turkey Yenilendi!

Her daim en iyi ve doğru hizmeti verme prensibiyle hareket eden SÜRATAM – Sürdürülebilir Üretim Ar-Ge ve Tasarım Merkezi bünyesindeki EPD Turkey markası websitesini güncelledi.

 

EPD Turkey ISO 14025 ve EN 15804 uyumlu Çevresel Ürün Beyanları EPD belgesinin Türkiye’deki ilk ve tek kayıt kurumudur. Pek çok ihalede ve ihracatta ciddi bir bariyer haline gelen EPD belgelerinin kaydının alınıp korunması görevini üstlenen EPD Turkey, ülkemize değer katan bir girişim olmaya devam etmektedir. EPD Turkey aracılığıyla kaydı yapılmış 170 EPD’li ürün ve 46 adet iklim beyanı bulunurken, 21 adet Türkiye’nin sürdürülebilirlik çalışmalarına katkı yapmış firma sistemde yerini almıştır.

 

EPD Belgeleri hakkında daha detaylı bilgi almak için websitemizi ziyaret edebilir, bizlere ulaşabilirsiniz.

 

SÜRATAM kimdir?

Çalışmalarını Üretim ve Tasarım, Ar-Ge, Sürdürülebilir Binalar ve SÜRATAM Ventures olarak devam eden Merkez, bünyesindeki deneyimli akademisyen ve danışman kadrosuyla sektörün Sürdürülebilir Ar-Ge faaliyetlerine olan ihtiyacı karşılamaya devam ediyor. Sürdürülebilir üretim için gerekli Ar-Ge ve tasarım altyapısını oluşturmayı, yaşam döngüsü odaklı sürdürülebilir tasarım yaklaşımlarını ortaya koyarak enerji ve kaynak verimliliği yüksek üretim imkanlarını sağlamayı amaçlamaktadır. Üretici firmalara gerekli teknik desteği vermek, sanayide araştırma ve geliştirme çalışmalarına destek olmak, ihtiyaçları belirlemek hedefleriyle özel sektör tarafından 2014 yılında kurulan ve sanayi tarafından desteklenen bir merkezdir.