ÇEDBİK üyelerinden TURKECO himayesindeki Forum Kayseri projesi “Best of BREEAM 2018” ödülünü kazandı!

 

6 Mart Salı günü Londra’da gerçekleşen ödül töreninde Forum Kayseri projesi, “BREEAM Commercial In-Use” kategorisinde birinci seçildi.

Enerji kullanımı, su tüketimi ve atık yönetimi göz önünde bulundurularak değerlendirilen aday binalar arasında, FORUM KAYSERİ AVM en başarılı proje seçildi. İspanya’dan iki ve Fransa’dan üç ayrı projenin aday olduğu kategoride, Forum Kayseri Türkiye’yi ticari bir proje olarak başarılı bir şekilde temsil etti. Kategori değerlendirmesinde projelerin performans analizleri ve sertifikasyonları ile birlikte, devamlı gelişme göstermesi, kurumsal politikaları ve başarı odaklı prosedürleri de göz önünde bulunduruldu. Değerlendirmeler sonucunda kategorisinde en başarılı proje seçilen Forum Kayseri’nin ödülünü MULTI Kayseri Forum AVM Müdürü Ali Kabakçı, BREEAM değerleme firması TURKECO adına Katya Kaya ve projenin BREEAM danışmanı Dr. Duygu Erten teslim aldı.

Yılda 15 milyondan fazla ziyaretçisi olan Forum Kayseri Alışveriş Merkezi, sürdürülebilirlik yaklaşımı, bina ve varlık yönetimi ile jüriden “Olağanüstü” notunu aldı. Proje, tasarım sürecinden itibaren yenilenebilir enerji, malzeme, atık ve su yönetimi konularına verdiği önemle diğer ticari projelere örnek oldu. Proje ayrıca “BREEAM Retail In-Use” kategorisinde de aday seçildi. Böylece, bina yönetimi ve varlık yönetiminde her iki kategoride de, bu seviyede sertifika alan Türkiye’deki ilk ticari yapı olmuş oldu.

SÜRATAM olarak ÇEDBİK üyesi TURKECO’yu en içten dileklerimizle tebrik ediyor, yaptıkları başarılı çalışmaların hem ülkemiz hem de geleceğimiz açısından önemini bir kez daha vurgulamak istiyoruz.